VÍCE NEŽ 23 LET S VÁMI


 
 
Rád bych se s Vámi u příležitosti 20. výročí
založení naší společnosti podělil o začátky a průběh našeho podnikání.
 
Obchodu s obalovými materiály jsem se spolu s mým bratrem věnoval v Českých Budějovicích a později v Olomouci již několik let před založením vlastní firmy.
 
V roce 1995 jsem pak založil společnost ECOFOL, s.r.o. V té době mně bylo 19 let.
 
Začínali jsme v Jirkově u Chomutova s vlastním kapitálem v podobě několika palet zboží, jedním osobním vozem a velkým odhodláním. Výrobky jsme kupovali zatím výhradně zde v Čechách. Následně jsme se přestěhovali do Chomutova, kde jsem zaměstnal první spolupracovníky.

Postupně se nám podařilo obchod rozvinout natolik, že jsme byli schopni nakoupit první zboží v cizině, zatím u distributorů v Evropě, a po nějaké době již přímo od výrobců z Asie.

 
Investovali jsme rovněž do nového informačního systému ABRA G3, s jehož pomocí řídíme veškeré logistické procesy i v současnosti.
 
Rozšířili jsme spolupráci s mnoha světovými výrobci našeho sortimentu, výrazně jsme zvětšili skladové zásoby i počet našich zákazníků.
 
V roce 2002 se nám podařilo pomocí prvního úvěru investovat do našich vlastních obchodních prostor v Ústí nad Labem, které nám však krátce po přestěhování zničila srpnová povodeň. Chod firmy se nám společnými silami podařilo udržet a celý areál během let postupně zrekonstruovat.
 
V roce 2006 jsme odstartovali distribuci výrobků naší vlastní značky „ideal pack“, jejímž hlavním cílem je odlišit náš kvalitní sortiment od šizených výrobků, které jsou v Čechách tak často prodávány. Jsme přesvědčeni, že jedním z hlavních důvodů našeho úspěchu je právě prodej poctivých výrobků a celkově korektní přístup k našemu podnikání.
 
V roce 2008 jsem úspěšně dokončil studia na Obchodní akademii Praha, obor zahraniční obchod.
 
V roce 2013 nám náš areál zničila povodeň podruhé.
Areál jsme opět kompletně opravili, ovšem vzhledem k mnohem většímu provozu naší firmy, než byl při povodni první, a také s přihlédnutím k plánovanému růstu, již nebylo možné v areálu dále setrvat. Během několika měsíců se nám podařilo pořídit areál nový, větší a mnohem vhodnější, který se nachází v bezpečné vzdálenosti od vodního živlu.
 
Naše výrobky nyní směřují nejen do Čech a na Slovensko, ale rozšířili jsme náš export i do pobaltských zemí. Během více než dvacetileté poctivé práce jsme překonali mnohé těžkosti a vybudovali stabilní velkoobchodní společnost, která má před sebou ještě mnohé výzvy, a i díky přízni našich obchodních partnerů věříme v její další růst. Mezi naše hlavní plány pro rok 2015 patří další růst obratu, rekonstrukce stávajícího logistického centra, nové výrobky v našem sortimentu, výtisk dalšího čísla katalogu, noví zaměstnanci a mnoho dalšího.
 
Na závěr bych rád všem našim partnerům poděkoval za jejich důvěru a ujistil je, že směr poctivosti, kterým jsme se vydali, i nadále zachováme.
 
Zdeněk Dvořák
jednatel ECOFOL, s.r.o.